Najważniejsze cechy systemu obsługi farby EPQ 200

Zrównoważone zasilanie farbą dla uzyskania spójnych wyników drukowania

Łatwa obsługa

Ułatwia proces czyszczenia komór raklowych

Oferuje bardzo niskie koszty rozruchu i eksploatacji

Zasada dwóch pomp dla optymalnej cyrkulacji farby

System pomp farbowych EPQ 200 pomaga drukarniom fleksograficznym w zapewnieniu stałej jakości druku. System ten został specjalnie zaprojektowany do maszyn fleksograficznych wyposażonych w systemy raklowe z zamkniętą komorą.

System EPQ 200 działa na zasadzie dwóch pomp: dedykowana niskopulsacyjna pompa zasilająca farbę ze zintegrowaną regulacją przepływu zapewnia równomierny przepływ farby do komory. Dedykowana pompa powrotna farby kontroluje ilość farby w komorze, aby uniknąć nadciśnienia, które miałoby negatywny wpływ na transfer farby z komory na wałek rastrowy.

 

System zasilania farbą AkeBoose EPQ 200 przyłączony do komory raklowej

Odwracanie kierunku przepływu dla łatwego czyszczenia

Aby ułatwić czyszczenie komory, kierunek przepływu pompy zasilającej może być odwrócony, co oznacza, że komora jest aktywnie opróżniana przez dwie pompy. W ten sposób, ewakuacja farby jest znacznie szybsza i mniej pozostałości farby pozostaje w komorze w porównaniu z grawitacyjnym powrotem.

Dodatkowo, EPQ 200 pozwala na użycie środka czyszczącego w trakcie cyklu, tak że ręczne czyszczenie będzie konieczne w niewielkim stopniu.

 

EPQ 200 w trybie opróżniania z farby

Odpowiedni dla wszystkich rodzajów farb

System zasilania w farbę EPQ 200 może obsługiwać wszystkie typowe rozpuszczalniki flekso i typy farb wodno rozcieńczalnych. W przypadku stosowania farb na bazie rozpuszczalnika, pompy posiadają certyfikat ATEX i są wyposażone w uziemione części.

farby wodno rozcieńczalne
Farby rozpuszczalnikowe

Zgrupowana zabudowa dla łatwej obsługi

Integracja systemu obsługi farby z prasą jest niezwykle prosta, ponieważ EPQ 200 jest dostarczany jako kompaktowa obudowa z wszystkimi zespołami pomp wewnątrz.

Obudowa może być zamontowana na płycie drukarki lub umieszczona na opcjonalnej ramie ze stali nierdzewnej, dzięki czemu interfejs obsługi znajduje się na ergonomicznej wysokości roboczej. W zależności od ilości zespołów drukujących, w jednej obudowie można zintegrować do 4 agregatów pomp, co pozwala zaoszczędzić miejsce na posadzce.

 

Panel sterowniczy EPQ 200

Rozwiązania EPQ 200 - od jednego do czterech zespołów drukujących

EPQ 200 dla jednej stacji drukowej"
EPQ 202 dla dwóch stacji drukowych"
EPQ 203 dla trzech stacji drukowych"
EPQ 204 dla czterech stacji drukowych"

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

NOVA XLS system komorowy ze stali nierdzewnej do druku średnio i szeroko wstęgowego

Przejrzysta konstrukcja zapewniająca wysoką precyzję zgarniania przy niskich kosztach eksploatacji. Zapomnijcie o nieszczelnościach, powitajcie wydajność! Czytaj więcej

System spryskiwania uszczelnień końcowych (ESS) do drukowania szybkoschnącymi farbami wodorozcieńczalnymi na folii z tworzywa sztucznego

Koniec z zatkanymi obszarami uszczelnień końcowych i przeciekami dzięki specjalnemu systemowi nawilżania uszczelek końcowych! Czytaj więcej