Czym jest tissue?

Papier tissue (bibułkowy) jest wykonany z masy celulozowej i zazwyczaj ma strukturę krepowaną. Ten specjalny rodzaj papieru jest chłonny, niestrzępiący się i musi spełniać specjalne wymagania w zakresie odporności na rozdarcie. Papier bibułkowy jest produkowany w dużych ilościach do szerokiego zakresu zastosowań, w tym do użytku domowego, medycznego, kosmetycznego, gastronomicznego i przemysłowego.

Papiery bibułkowe można podzielić na dwie główne kategorie: Papiery higieniczne i dekoracje stołowe.

 

Przykłady produktów tissue

Papiery higieniczne

Rolki medyczne
Papier toaletowy
Papierowe ręczniki kuchenne
Chusteczki do twarzy

Dekoracje stołowe

Serwetki
Obrusy papierowe

Charakterystyka druku tissue

Papier tissue jest drukowany na specjalnych maszynach, które są specjalnie zaprojektowane do miękkiej, chłonnej i elastycznej wstęgi. Podstawową metodą druku jest druk fleksograficzny - materiał pochodzi z dużej roli głównej, a następnie jest zadrukowywany i przekształcany w końcowy kształt produktu. Zazwyczaj wałki rastrowe mają dużą pojemność farbową.

Ogólnie rzecz biorąc, proces drukowania na chusteczkach charakteryzuje się:

 

Wysoką prędkością druku

Prędkość drukowania może z łatwością osiągnąć 600 m/min i więcej. Wysokie prędkości drukowania mogą powodować zwiększone tworzenie się pyłu papierowego, z którym należy sobie poradzić.

Jak AkeBoose może wesprzeć Cię w procesie drukowania tissue?

Firma AkeBoose wyposaża Cię w zabezpieczone przed korozją systemy komór raklowych i systemy podawania farby, które są skonstruowane pod kątem zrównoważonego przepływu farby, spójnego transferu farby i czystej operacji drukowania, nawet w przypadku dużych ilości farby przy wysokich prędkościach drukowania. Konstrukcja naszego systemu komór raklowych zapewnia wydłużony okres eksploatacji rakli zgarniających i uszczelek końcowych, co znacznie skraca czas przestoju maszyny. Umożliwia to jeszcze wydajniejsze kończenie długich serii drukowania.

NASZE ROZWIĄZANIA DO DRUKU TISSUE

System komór raklowych NOVA XLS

Odporny na korozję system komór raklowych ze stali nierdzewnej zapewniający równomierne przenoszenie farby na podłoże i łatwe czyszczenie

System zasilania farbą EPQ 200

Kompaktowy i łatwy w obsłudze system zasilania w farbę zapewniający jej zrównoważony przepływ

Jednostka pompowa EPZ

Pozbawiona pulsacji pompa farby z bieżącą kontrolą przepływu zapewniająca niezawodne zasilanie zespołu farbowego w farbę