Czym się zajmujemy

AkeBoose jest firmą inżynierską nastawioną na rozwój. Specjalizujemy się w komponentach maszyn i systemów, które nakładają ciecz na podłoże. Koncentrujemy się tradycyjnie na fleksograficznym i wklęsłodrukowym przemyśle drukarskim i opakowaniowym, dla których opracowujemy i budujemy systemy nakładania i dostarczania farb drukarskich i powłok. Asortyment produktów AkeBoose obejmuje systemy komór raklowych, systemy dostarczania i przenoszenia farb, a także uchwyty listew raklowych wklęsłodrukowych wraz z odpowiednimi raklami.

W ostatnich latach coraz częściej opracowujemy również specjalne rozwiązania do przetwarzania lub nakładania mediów płynnych, takich jak na przykład nadtlenek wodoru, wodorotlenek sodu lub związki grafitu.

Nasze doświadczenie

Od momentu założenia firmy przez wizjonera, pana Åke Bööse, w latach 70-tych, zintegrowaliśmy rozwiązania technologiczne w szerokim zakresie zastosowań drukarskich. To szerokie, multidyscyplinarne know-how w zakresie procesów druku opakowań giętkich, etykiet, tektury falistej, bibuły tissue, dekoracji, laminacji i powleczeń umożliwia nam opracowywanie wysoce funkcjonalnych rozwiązań produktowych, które ułatwiają i usprawniają codzienne czynności i procesy w drukarni.

Co jest naszym celem

Naszym celem jest przyczynienie się do długotrwałego sukcesu naszych klientów poprzez uwzględnienie indywidualnych potrzeb każdego z nich oraz ciągły rozwój wszystkich aspektów naszego przedsiębiorstwa i produktów.

Nasza silnie zorientowana na eksport działalność jest prowadzona przez wysoko wykwalifikowany i sprawny międzynarodowy zespół oddany służbie naszym klientom.

Historia firmy AkeBoose

AkeBoose opracowuje zespół drukowy w trybie inline

2021

Dostarczono pierwszy kompletny zespół drukowy fleksograficzny w linii, zaprojektowany i zbudowany przez firmę AkeBoose dla małych i średnich szerokości druku fleksograficznego.

Opracowanie systemu aplikacji dla elektroniki drukowanej

2020

Zostaje opracowana i wyprodukowana pierwsza specjalna maszyna do zastosowania związku grafitu do produkcji elektroniki drukowanej.

Wprowadzenie Anicolor speedCLEANER 75

2019

Opracowanie pierwszej maszyny czyszczącej Anicolor speedCLEANER 75, dedykowanej do komory farbowej arkuszowych offsetowych maszyn drukarskich Heidelberg Speedmaster XL75 Anicolor.

AkeBoose przenosi się do Niemiec

2018

Przeniesienie firmy ze Szwecji do Niemiec i zmiana nazwy na AkeBoose GmbH.

40-lecie

2016

Firma AkeBoose obchodzi swoje 40-lecie. Na targach drupa w Düsseldorfie w Niemczech partnerzy i klienci z całego świata spotykają się na stoisku AkeBoose z tej wyjątkowej okazji.

Wprowadzono system zasilania farbą EPQ

2015

Przedstawiono system zasilania farbą serii EPQ – zwarte i przejrzyste rozwiązanie zapewniające zrównoważony przepływ farby.

Dostarczono pierwszy system komorowy z pełnym czyszczeniem automatycznym

2013

Firma AkeBoose dostarcza pierwszy system komór raklowych z wbudowanym czyszczeniem automatycznym

Wprowadzenie na rynek systemów komorowych NOVA Compact i XLS

2008

Na targach drupa 2008 zaprezentowano system komorowy NOVA Compact, zaprojektowany specjalnie do zastosowań wąskowstęgowych, oraz NOVA XLS, wszechstronny system komorowy ze stali nierdzewnej, przeznaczony do druku fleksograficznego średnio- i szerokowstęgowego.

Wprowadzenie systemu uchwytów raklowych NewEdge®.

2007

System uchwytów raklowych NewEdge® został przetestowany i wprowadzony na rynek światowy.

Wprowadzenie koncepcji komory NOVA

2004

Przedstawiona zostaje koncepcja systemu komorowego NOVA – bardzo sztywnej i lekkiej komory.

Większy zakład produkcyjny pod nową nazwą AkeBoose Graphic Products AB

2002

Aby stworzyć większą przestrzeń produkcyjną, firma przenosi się do kompleksu przemysłowego AGA/Dalénum w Lidingö w Sztokholmie i zmienia nazwę na AkeBoose Graphic Products AB.

Opracowanie pierwszego systemu komór raklowych

1991

Åke Bööse rozpoczyna prace nad kompletnym systemem komór raklowych. Pierwsze systemy komorowe o nazwie „FlexoCompact” zostają zainstalowane w Szwecji i Finlandii w 1992 roku.

Międzynarodowy przełom podczas PAC-PRO

1988

AkeBoose po raz pierwszy pojawia się na wystawie PAC-PRO w Düsseldorfie w Niemczech, a międzynarodowy przełom jest faktem.

Założenie przedsiębiorstwa

1876

Szwedzki inżynier Pan Åke Bööse zakłada firmę pod nazwą Åke Bööse Utvecklings AB w celu opracowania systemu uchwytów raklowych Strip-Blade do druku wklęsłego i fleksograficznego.