Najważniejsze cechy systemu - komory raklowe NOVA XLS

Inteligentna konstrukcja komory zapewniająca wydajną i bezproblemową pracę
Doskonała odporność mechaniczna i chemiczna dzięki korpusowi komory wykonanemu ze stali nierdzewnej
Bardzo łatwe do utrzymania w czystości i proste w serwisowaniu

Inteligentna konstrukcja komory zapewniająca wydajne drukowanie

Nasz "okręt flagowy" Nova XLS to bardzo wszechstronny system komór ze stali nierdzewnej, który ujawnia swoje mocne strony w wielu zastosowaniach w druku fleksograficznym.

Smukła konstrukcja komory jest zoptymalizowana pod kątem równomiernego przepływu farby, co zapewnia doskonałe wyniki nafarbiania. Asymetryczny profil w połączeniu z niskodociskową zasadą nafarbiania oferuje równomierne i spójne wyniki zgarniania bez plucia farbą i bez efektu back doctoring. Wydajne mechanizmy odpowietrzające ograniczają mieszanie się powietrza i farby nawet przy dużych prędkościach drukowania.

 

Komory raklowe Nova XLS zapewniające wydajność druku flekso

Wytrzymała i przejrzysta konstrukcja komory z minimalnymi wymaganiami konserwacyjnymi

Korpus komory wykonany ze stali nierdzewnej jest bardzo wytrzymały i odporny na zużycie mechaniczne i czynniki chemiczne. Powierzchnia jest odporna na korozję, nawet w kontakcie z agresywnymi farbami i detergentami i nie ulega uszkodzeniu podczas czyszczenia metalowymi narzędziami. Jednocześnie jest ona bardzo łatwa do utrzymania w czystości: Opływowe kontury komory zapewniają, że po opróżnieniu w komorze nie pozostają praktycznie żadne resztki farby, nie ma krawędzi ani narożników, na których mogłaby osadzać się farba. Uchwyt rakli posiada gumowy profil wzdłuż całej komory, który uszczelnia szczelinę rakli przed farbą.

 

Mechaniczny ogranicznik systemu zawieszenia NOVA XLS sprawia, że system pracuje bardzo stabilnie i utrzymuje rakle prosto, tak jak powinny, unikając ryzyka nadmiernego nacisku na wałek rastrowy. W celu kompensacji zużycia ostrza podczas drukowania, pozycja komory może być precyzyjnie regulowana.

 

 

 

Komory raklowe NOVA XLS - korpus ze stali nierdzewnej z mocowaniem rakli

Szybka i prosta wymiana uszczelek końcowych i rakli na drukarce

Zintegrowana pozycja serwisowa i opatentowana metoda mocowania rakli umożliwiają szybką i łatwą wymianę uszczelek końcowych i rakli w drukarce bez konieczności stosowania specjalnych narzędzi. W związku z tym możliwe jest również ręczne czyszczenie komory w drukarce. Komorę można również łatwo odłączyć od układu zawieszenia w celu przeprowadzenia kompleksowego czyszczenia i wymiany farby. Mimo że komora jest wykonana ze stali nierdzewnej, waży mniej niż 8 kg na metr, dzięki czemu można ją obsługiwać w ergonomiczny sposób.

NOVA XLS w pozycji serwisowej

Gwarantowane optymalne kąty pracy listew raklowych

System komór raklowych NOVA XLS obejmuje szerokości druku do 4 metrów (157 cali). Aby zapewnić optymalny kąt nachylenia rakli, jest on dostępny w 7 rozmiarach profili pasujących do średnic aniloksów do 675 mm (26 cali).

NOVA XLS rozmiary profili komór

Komory raklowe NOVA XLS - opcje

Obszary zastosowań komór NOVA XLS:

 

  • Średnia i szeroka wstęga druku fleksograficznego
  • Opakowania giętkie
  • Tektura falista
  • Aplikacje powlekające
  • Druk bibuły tissue
  • Ciężkie warunki druku
  • Wszystkie typy farb (rozpuszczalnikowe, wodne, UV) oraz powleczenia

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

System spryskiwania uszczelnień końcowych (ESS) do drukowania szybkoschnącymi farbami wodorozcieńczalnymi na folii z tworzywa sztucznego

Koniec z zatkanymi obszarami uszczelnień końcowych i przeciekami dzięki specjalnemu systemowi nawilżania uszczelek końcowych! Czytaj więcej

Zwarty system zasilania w farbę EPQ 200 zapewniający stałą jakość druku

Łatwe w obsłudze i czyste zarządzanie farbą zapewniające niską pulsację i zrównoważony przepływ farby. Czytaj więcej