Systemy komór raklowych firmy AkeBoose zostały zaprojektowane z myślą o ułatwieniu codziennego życia drukarzy, oferując sprawnie działające i ekonomiczne dozowanie farby o najwyższej i stałej jakości.

Nasza oferta systemów komór raklowych obejmuje całe spektrum zastosowań w druku fleksograficznym, od druku etykiet na wąskiej wstędze do druku opakowań giętkich na szerokiej wstędze, a także druku na tekturze falistej i bibule tissue. Aby spełnić specyficzne potrzeby poszczególnych zastosowań drukarskich, nasze komory mogą być wyposażone w specjalne funkcje zapewniające optymalne działanie.

Podstawowe korzyści wszystkich systemów komór raklowych AkeBoose

Precyzyjne nafarbianie bez efektu back doctoring

Dzięki asymetrycznej konstrukcji komory kąty rakla zgarniającego i rakla uszczelniającego w stosunku do wałka aniloksowego są zoptymalizowane. Pozwala to uzyskać wysoką precyzję i spójność zgarniania farby na rakli roboczej, eliminując problemy takie jak plucie farbą lub smużenie.

Jednocześnie zwiększona elastyczność rakla uszczelniającego pozwala na przedostawanie się farby z nieopróżnionych cel aniloksa z powrotem do komory, zapobiegając kapaniu na rakiel uszczelniający ("back doctoring"), co jest częstym zjawiskiem w systemach komór z symetrycznymi kątami rakli.

Ilustracja zoptymalizowanych kątów rakli w systemach komór AkeBoose

Technologia "kiss impression" naszych komór oparta jest na niskociśnieniowym raklowaniu. Oznacza to, że komora pracuje przy minimalnym nacisku na wałek rastrowy. W rezultacie rakle i uszczelnienia końcowe zużywają się znacznie wolniej, co znacznie skraca kosztowny czas przestoju maszyny spowodowany wymianą rakli i uszczelnień.

Dzięki mechanicznie blokowanemu systemowi pozycjonowania komory nie można jej uruchomić ze zbyt dużym naciskiem na wałek aniloks (nadmierne ciśnienie jest częstą przyczyną powstawania rys obwodowych na wałku), co korzystnie wpływa na żywotność wałka rastrowego.

Kiss impression: Zasada nisko-dociskowego raklowania

Opatentowany system mocowania rakli umożliwia ich wymianę w ciągu kilku sekund, bez konieczności używania narzędzi lub sprężonego powietrza. Listwa raklowa jest bezpiecznie mocowana za pomocą specjalnego profilu gumowego wzdłuż komory.

Większość systemów komorowych AkeBoose jest również wyposażona w pozycję serwisową, dzięki czemu rakle i uszczelnienia końcowe można wymieniać bezpośrednio na prasie, bez konieczności przenoszenia komory do miejsca konserwacji lub serwisu.

Opatentowany przez AkeBoose system wymiany i mocowania rakli

Przejrzyste wnętrze komór i łatwo dostępny system mocowania rakli są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Nie ma żadnych zakamarków ani rowków, w których mogłaby osadzać się farba.

W rezultacie drukarze mogą skoncentrować się na drukowaniu, a nie spędzać czas na czyszczeniu.

Łatwe czyszczenie komór AkeBoose

Ostatecznym efektem tych wszystkich podstawowych korzyści są niskie koszty eksploatacji systemu komorowego przy jednoczesnym wspieraniu doskonałej jakości druku.

NASZA SERIA KOMÓR RAKLOWYCH

NOVA XLS

Wydajny system komorowy dla średnio- i szerokowstęgowego druku fleksograficznego

NOVA Compact

Zwarty, jednoczęściowy system komorowy do druku fleksograficznego na wąskiej i średniej wstędze

CLASSIC

Wytrzymały system raklowy, dwukomorowy do szczelnego druku fleksograficznego.

NOVA RS

System komór raklowych z zasobnikiem farby do ekonomicznego drukowania etykiet.