Czyszczenie jest nieuniknionym i ważnym aspektem działalności drukarskiej. Tylko wtedy, gdy sprzęt drukarski jest utrzymywany w należytej czystości, może on w pełni wykorzystać swoje możliwości funkcjonalne. Na przykład komory raklowe muszą być czyszczone w przypadku zmiany koloru, siatka wałków rastrowych musi być regularnie czyszczona, aby mogła przenosić odpowiednią ilość farby. Jednak czas poświęcony na czyszczenie może być kosztem wydajności, ponieważ często wiąże się to z przestojem maszyny. Dotyczy to w szczególności ręcznych procedur czyszczenia.

Firma AkeBoose posiada szeroką wiedzę na temat różnych elementów i części maszyn wykorzystywanych w druku i związanych z nim procesach we wszystkich rodzajach druku, niezależnie od tego, czy chodzi o fleksografię, offset, wklęsłodruk, powlekanie czy laminowanie. Posiadając zarówno zaplecze badawczo-rozwojowe, jak i produkcyjne, jesteśmy w stanie opracować sprzęt do czyszczenia specyficznego dla danego zastosowania, aby stworzyć szybkie i wydajne automatyczne procesy czyszczenia, które pozwolą klientowi skrócić czas przestoju maszyny i zmaksymalizować wydajność drukarki.

 

 

Jeśli planujesz projekt, do którego potrzebujesz urządzeń czyszczących, chętnie Ci pomożemy! Skontaktuj się z nami

 

GALERIA PROJEKTÓW

Anicolor speedCLEANER 75

Maszyna czyszcząca specjalnie zaprojektowana do czyszczenia komór raklowych krótkich zespołów farbowych w offsetowej maszynie arkuszowej Heidelberg Speedmaster XL75 Anicolor.

Przeczytaj ten szczegółowy artykuł  aby uzyskać więcej informacji o tym projekcie!

Jednostka czyszcząca dla prasy do tłoczenia aluminium

Jednostka czyszcząca dla prasy do tłoczenia aluminium

Komorowy system czyszczący do prasy do tłoczenia blach aluminiowych. Jednostka czyszcząca chroni miękkie arkusze aluminiowe poprzez ciągłe usuwanie zanieczyszczeń z rolki nośnej.