Najważniejsze cechy uchwytów raklowych AkeBoose do rotograwiury

Znaczące oszczędności na nożach raklowych

Wydłużona żywotność rakli i cylindra drukarskiego

Doskonała precyzja zgarniania i elastyczność procesu

Szybka i łatwa wymiana listew raklowych

Elastyczność procesu i oszczędność kosztów rakli w druku grawiurowym

Opatentowany system uchwytów raklowych AkeBoose oferuje możliwość znacznego obniżenia kosztów rakli, gwarantując jednocześnie wysoką precyzję i spójne wyniki zgarniania w druku rotograwiurowym. Specjalna geometria systemów uchwytów brzeszczotów umożliwia pracę przy mniejszym nacisku, co skutkuje wydłużeniem żywotności rakli nawet o 50%, a także wydłużeniem okresu eksploatacji cylindrów wklęsłodrukowych.

Jak działa koncepcja uchwytu raklowego?

Uchwyt raklowy jest stosowany zamiast tradycyjnej rakli z lamelą o szerokości 40-50 mm w rotograwiurowej maszynie drukarskiej. Sam uchwyt raklowy służy jako adapter, który jest zamocowany w uchwycie maszyny i zawiera dwie rakle: Właściwy rakiel (który jest listwą roboczą zgarniającą farbę) oraz rakiel wspierający (który nadaje listwie stabilność).

Listwa zgarniająca i listwa wspierająca wspólnie naśladują zasadę listwy raklowej lamelowej: lista robocza ma stałą szerokość 10 mm. Zmieniając szerokość liswy wpierającej w zakresie od 8 do 9 mm, można uzyskać różne długości lameli. Ponadto można stosować różne grubości rakli, aby uzyskać lamelki o grubości od 0,65 do 0,203 mm, w zależności od wymaganej jakości druku. Ta modułowa konfiguracja jest bardzo prosta w obsłudze i zapewnia dużą elastyczność w celu dostosowania do indywidualnych wymagań różnych zadań drukowania.

 

Zasada pracy uchwytu rakowego AkeBoose dla rotograwiury

Oszczędności na listwach raklowych między 30% a 60%

Rakiel roboczy o szerokości 10 mm stosowany w uchwycie raklowym AkeBoose jest bardzo tani w porównaniu z konwencjonalną listwą raklową z lamelką o szerokości 50 mm. Ponadto zasada nisko dociskowego zgarniania zastosowana w uchwycie raklowym wydłuża okres eksploatacji rakli. Oznacza to nie tylko znaczne obniżenie kosztu rakli na metr wydruku, ale także ograniczenie czasu przestoju maszyny, a tym samym ogólnych kosztów operacyjnych.

Ostrze raklowe 10 mm używane w uchwytach raklowych AkeBoose

Szybka i łatwa wymiana rakli bezpośrednio na drukarce

Unikalny system mocowania rakli w uchwytach AkeBoose umożliwia operatorowi wymianę rakli w ciągu kilku sekund, bez konieczności stosowania specjalnych narzędzi. Wymiany rakli można dokonać bezpośrednio na maszynie, bez konieczności demontażu nieporęcznego i ciężkiego uchwytu maszyny i zabierania go do punktu serwisowego. Oszczędza to wiele czasu w procesie wymiany ostrza, co jest korzystne dla wydajności prasy, ponieważ przestoje prasy związane z wymianą rakli są zredukowane do minimum.

Zasada wymiany rakli jest bardzo prosta i działa tak samo dla obu modeli uchwytów raklowych NewEdge i Strip-Blade.

Wymiana rakli w uchwycie raklowym AkeBoose NewEdge

MODELE UCHWYTÓW RAKLOWYCH AKEBOOSE

Uchwyt raklowy typu Strip-Blade

Strip-Blade blade holder for rotogravure

Ten model uchwytu raklowego jest wykonany w 100% ze stali nierdzewnej, dzięki czemu można go używać do wszystkich rodzajów farb.

Rakiel i rakiel wspierający są zamocowane w nitowanej listwie mocującej, która zapewnia ekstremalną prostoliniowość brzeszczotu dla czystego i dokładnego zgarniania farby, nawet przy rozległym zadruku.

Uchwyt raklowy typu NewEdge®

Uchwyt raklowy NewEdge® dla rotograwiury

Opatentowane uchwyty raklowe nowej generacji New Edge® oferują dodatkowe korzyści. Listwa mocująca rakiel zawiera dwa gumowe profile, które utrzymują rakiel prosto i pochłaniają ewentualne wibracje pochodzące z maszyny. Zapewnia to niezwykle wysoką precyzję zgarniania, nawet przy dużych prędkościach drukowania i złożonych obrazach drukowanych.

Gładka konstrukcja uchwytu, bez żadnych krawędzi i narożników, dodatkowo ułatwia proces czyszczenia.

Wymiana rakli w uchwycie raklowym AkeBoose typu Strip-Blade

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Wymiana rakli w uchwycie raklowym AkeBoose typu NewEdge®

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

Oryginalne listwy raklowe AkeBoose do uchwytów raklowych

Wysokiej jakości listwy raklowe wykonane ze szwedzkiej stali pozwalają w pełni wykorzystać potencjał uchwytów Strip-Blade i NewEdge®.. Czytaj więcej

Blogpost: Większa elastyczność procesu dla wklęsłodruku

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o uchwytach raklowych AkeBoose, które przyczyniają się do większej elastyczności i efektywności kosztowej w procesie druku wklęsłego.. Czytaj więcej