Najważniejsze cechy uchwytów raklowych AkeBoose do rotograwiury

Znaczące oszczędności na nożach raklowych

Wydłużona żywotność rakli i cylindra drukarskiego

Doskonała precyzja zgarniania i elastyczność procesu

Szybka i łatwa wymiana listew raklowych

Elastyczność procesu i oszczędność kosztów rakli w druku grawiurowym

Opatentowany system uchwytów raklowych AkeBoose oferuje możliwość znacznego obniżenia kosztów rakli, gwarantując jednocześnie wysoką precyzję i spójne wyniki zgarniania w druku rotograwiurowym. Specjalna geometria systemów uchwytów brzeszczotów umożliwia pracę przy mniejszym nacisku, co skutkuje wydłużeniem żywotności rakli nawet o 50%, a także wydłużeniem okresu eksploatacji cylindrów wklęsłodrukowych.

Jak działa koncepcja uchwytu raklowego?

Uchwyt raklowy jest stosowany zamiast tradycyjnej rakli z lamelą o szerokości 40-50 mm w rotograwiurowej maszynie drukarskiej. Sam uchwyt raklowy służy jako adapter, który jest zamocowany w uchwycie maszyny i zawiera dwie rakle: Właściwy rakiel (który jest listwą roboczą zgarniającą farbę) oraz rakiel wspierający (który nadaje listwie stabilność).

Listwa zgarniająca i listwa wspierająca wspólnie naśladują zasadę listwy raklowej lamelowej: lista robocza ma stałą szerokość 10 mm. Zmieniając szerokość liswy wpierającej w zakresie od 8 do 9 mm, można uzyskać różne długości lameli. Ponadto można stosować różne grubości rakli, aby uzyskać lamelki o grubości od 0,65 do 0,203 mm, w zależności od wymaganej jakości druku. Ta modułowa konfiguracja jest bardzo prosta w obsłudze i zapewnia dużą elastyczność w celu dostosowania do indywidualnych wymagań różnych zadań drukowania.

 

Zasada pracy uchwytu rakowego AkeBoose dla rotograwiury

Oszczędności na listwach raklowych między 30% a 60%

Rakiel roboczy o szerokości 10 mm stosowany w uchwycie raklowym AkeBoose jest bardzo tani w porównaniu z konwencjonalną listwą raklową z lamelką o szerokości 50 mm. Ponadto zasada nisko dociskowego zgarniania zastosowana w uchwycie raklowym wydłuża okres eksploatacji rakli. Oznacza to nie tylko znaczne obniżenie kosztu rakli na metr wydruku, ale także ograniczenie czasu przestoju maszyny, a tym samym ogólnych kosztów operacyjnych.

Ostrze raklowe 10 mm używane w uchwytach raklowych AkeBoose

Szybka i łatwa wymiana rakli bezpośrednio na drukarce

Unikalny system mocowania rakli w uchwytach AkeBoose umożliwia operatorowi wymianę rakli w ciągu kilku sekund, bez konieczności stosowania specjalnych narzędzi. Wymiany rakli można dokonać bezpośrednio na maszynie, bez konieczności demontażu nieporęcznego i ciężkiego uchwytu maszyny i zabierania go do punktu serwisowego. Oszczędza to wiele czasu w procesie wymiany ostrza, co jest korzystne dla wydajności prasy, ponieważ przestoje prasy związane z wymianą rakli są zredukowane do minimum.

Zasada wymiany rakli jest bardzo prosta i działa tak samo dla obu modeli uchwytów raklowych NewEdge i Strip-Blade.

Wymiana rakli w uchwycie raklowym AkeBoose NewEdge

MODELE UCHWYTÓW RAKLOWYCH AKEBOOSE

Uchwyt raklowy typu Strip-Blade

Strip-Blade blade holder for rotogravure

Ten model uchwytu raklowego jest wykonany w 100% ze stali nierdzewnej, dzięki czemu można go używać do wszystkich rodzajów farb.

Rakiel i rakiel wspierający są zamocowane w nitowanej listwie mocującej, która zapewnia ekstremalną prostoliniowość brzeszczotu dla czystego i dokładnego zgarniania farby, nawet przy rozległym zadruku.

Uchwyt raklowy typu NewEdge®

Uchwyt raklowy NewEdge® dla rotograwiury

Opatentowane uchwyty raklowe nowej generacji New Edge® oferują dodatkowe korzyści. Listwa mocująca rakiel zawiera dwa gumowe profile, które utrzymują rakiel prosto i pochłaniają ewentualne wibracje pochodzące z maszyny. Zapewnia to niezwykle wysoką precyzję zgarniania, nawet przy dużych prędkościach drukowania i złożonych obrazach drukowanych.

Gładka konstrukcja uchwytu, bez żadnych krawędzi i narożników, dodatkowo ułatwia proces czyszczenia.

Wymiana rakli w uchwycie raklowym AkeBoose typu Strip-Blade

Wymiana rakli w uchwycie raklowym AkeBoose typu NewEdge®

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

Oryginalne listwy raklowe AkeBoose do uchwytów raklowych

Wysokiej jakości listwy raklowe wykonane ze szwedzkiej stali pozwalają w pełni wykorzystać potencjał uchwytów Strip-Blade i NewEdge®.. Czytaj więcej

Blogpost: Większa elastyczność procesu dla wklęsłodruku

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o uchwytach raklowych AkeBoose, które przyczyniają się do większej elastyczności i efektywności kosztowej w procesie druku wklęsłego.. Czytaj więcej