Najważniejsze cechy zespołu pompy farbowej EPZ

Zasilanie w farbę wolne od pulsacji z bieżącą regulacją przepływu
Odpowiednia do wszelkich typów farb (rozpuszczalnikowych, wodnych, UV)
Prosta obsługa i serwis

Pompa odśrodkowa do nieprzerwanego podawania farby

Zespół pompowy farb EPZ wyposażony jest w pompę odśrodkową, która zapewnia równomierne i wolne od pulsacji podawanie farby. Dzięki zintegrowanemu by-passowi można płynnie regulować przepływ wszystkich rodzajów farb drukarskich (rozpuszczalnikowych, wodno rozcieńczalnych, UV).

Pompa odśrodkowa EPZ wyposażona w bypass

Optymalna cyrkulacja farby dzięki specjalnej konstrukcji pojemnika na farbę

Jednostka EPZ jest dostarczana z pojemnikiem na farbę o pojemności od 25 do 55 litrów. Aby zapewnić optymalną cyrkulację nawet przy niskim poziomie napełnienia farbą, wszystkie rozmiary pojemników mają nachylone dno. Dwuczęściowa pokrywa pozwala na wizualną kontrolę poziomu napełnienia tuszem i uzupełniania, nawet podczas pracy urządzenia.

Pojemniki są wykonane z solidnej stali nierdzewnej, która może być łatwo czyszczona ręcznie lub w automatycznej myjce do części.

 

Konstrukcja zbiornika pompy EPZ

Elastycznie wymienialne rozmiary pojemników z farbą

Jednym z inteligentnych rozwiązań w jednostce EPZ jest to, że specjalna konstrukcja jednostki pompującej umożliwia stosowanie różnych rozmiarów pojemników z farba z tą samą jednostką pompującą, bez zmiany wysokości instalacji. Pozwala to na elastyczne i ekonomiczne wykorzystanie urządzenia do różnych zadań drukowania.

Elastyczna konstrukcja systemu EPZ

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

Systemy komór raklowych AkeBoose do druku fleksograficznego

Systemy komorowe zapewniające czyste zgarnianie farby, łatwą obsługę i wydłużoną żywotność rakli oraz ekonomiczne operacje drukowania. Czytaj więcej

Jak wybrać najbardziej odpowiedni system zasilania w farbę

W tym artykule dowiesz się o różnych typach pomp farbowych i ich przydatności do różnych zastosowań. Czytaj więcej