AkeBoose przejmuje EKS

AkeBoose GmbH przejmuje działalność producenta fleksograficznych maszyn drukarskich EKS

Z dniem 15 lutego 2024 r. AkeBoose GmbH, spółka z grupy Agergaard, przejęła działalność Einbecker Kennzeichnungssysteme GmbH.

EKS integruje teraz AkeBoose, spółkę należącą do Agergaard Group

O EKS

Einbecker Kennzeichnungssysteme GmbH (EKS) jest producentem fleksograficznych zespołów drukujących do drukowania zarówno na podłożach zwojowych, jak i płaskich. Przetwarzane są prawie wszystkie materiały, od papieru po folie z tworzyw sztucznych i materiały specjalne, takie jak dwuścienne arkusze z tworzyw sztucznych lub płyty gipsowe.

Firma EKS, założona ponad 70 lat temu w celu opracowywania, produkcji i sprzedaży systemów znakowania, znakowania i kodowania, od 2000 roku w coraz większym stopniu specjalizuje się w zintegrowanych systemach druku fleksograficznego do wymagającego jednokolorowego i wielokolorowego przemysłowego druku fleksograficznego.

Maszyna drukarska EKS

AkeBoose przejmuje produkcję i serwis systemów EKS

Firma AkeBoose będzie kontynuować projektowanie, produkcję i konserwację nowych i istniejących systemów EKS, a także przejęła personel serwisowy EKS, aby klienci EKS na całym świecie mogli nadal korzystać ze swoich zwykłych kontaktów serwisowych.

Rozszerzenie asortymentu produktów AkeBoose

Dla AkeBoose przejęcie EKS oznacza dalsze rozszerzenie istniejącego asortymentu produktów. Oprócz komponentów pras, takich jak systemy rakli komorowych, systemów zasilania farbą i systemów aplikacji dostosowane do potrzeb klienta dla fleksograficznych procesów wklęsłodruku i druku offsetowego, które AkeBoose produkuje w Niemczech i sprzedaje na całym świecie, fleksograficzne prasy drukarskie EKS uzupełniają teraz gamę produktów jako kompletne rozwiązania. Marka EKS pozostanie częścią tego segmentu produktów.

AkeBoose GmbH przejmuje działalność EKS
Budynek firmy Agergaard Graphic Supplies GmbH

Lokalizacja w Celle

Produkcja systemów EKS zostanie zintegrowana z zakładami Grupy Agergaard w Celle w Dolnej Saksonii, gdzie zostanie rozbudowany magazyn i obszar produkcyjny. Obszar obsługi posprzedażnej części zamiennych i zużywających się do systemów EKS również działa tam od 2019 roku pod dachem Agergaard Graphic Supplies GmbH (siostrzanej spółki AkeBoose GmbH).

Posted in Uncategorized.