Najważniejsze cechy systemu komór raklowych NOVA RS

Idealne dla farb UV dzięki zasilaniu bez pomp
Lekka, jednoczęściowa komora zapewniająca sprawny przepływ farby i jej szybką wymianę
Łatwa wymiana rakli i uszczelnień końcowych bez użycia narzędzi

Zbiornik farby dla zasilania farbą UV bez pomp

Nasz system komór raklowych NOVA RS został zaprojektowany specjalnie do druku etykiet. Jest on wyposażony w zbiornik na farbę, co oznacza, że może pracować bez pompy farbowej. Zmniejsza to niezbędną ilość farby w cyklu i sprawia, że jest to doskonały wybór w przypadku farb UV, które mogą być trudne do pompowania, ale które można łatwo przechowywać w komorze, ponieważ nie utwardzają się bez światła ultrafioletowego.

Zintegrowany zbiornik na farbę oferuje wystarczającą pojemność dla dużych zamówień, a zadanie drukowania może zostać zakończone nawet przy niewielkiej ilości farby pozostałej w zbiorniku komory. Farba może być uzupełniana w każdej chwili bezpośrednio na prasie, nawet podczas drukowania.

 

Profil komory NOVA RS ze zbiornikiem farby

Lekki, wąski profil komory zapewnia płynny przepływ farby i jej szybką wymianę

Lekki, jednoczęściowy korpus komory wykonany z anodowanego aluminium o doskonałej stabilności mechanicznej i chemicznej jest bardzo łatwy w obsłudze. System komorowy NOVA RS o szerokości 500 mm waży tylko ~ 2,8 kg. Dzięki wąskiemu profilowi zaprojektowanemu dla płynnego przepływu farby, wymagania dotyczące czyszczenia są zredukowane do minimum, a wymiana farby może być wykonana bardzo szybko.

Opatentowany mechanizm mocowania rakli AkeBoose umożliwia jej wymianę w ciągu kilku sekund i gwarantuje stały, wysokiej jakości transfer farby na wałek rastrowy.

 

Jednoczęściowa komora NOVA RS dla sprawnego przepływu farby

Prędkość drukowania do 200 m/min

Aby sprostać wymaganiom elastyczności i modułowej koncepcji nowoczesnych maszyn do druku etykiet, komora NOVA RS obsługuje dwukierunkowy obrót aniloksów o średnicach od 90 do 115 mm. Jest ona przystosowana do druku o szerokości do 600 mm i prędkości do 200 m/min.

Oprócz farb UV, w komorze NOVA RS mogą być aplikowane również farby wodne, pod warunkiem, że są one dość lepkie - minimum 28 s w kubku DIN4.

 

AkeBoose NOVA RS dla elastycznego procesu drukowania etykiet

Samonośne zawieszenie

Komora NOVA RS, dostarczana z systemem zawieszenia AkeBoose, może być zintegrowana z każdą drukarką. System zawieszenia pozwala na precyzyjną regulację pozycji i kąta nachylenia komory w stosunku do wałka rastrowego dla optymalnego zgarniania farby. Na czas serwisu i czyszczenia komorę można szybko i łatwo wyjąć i ponownie włożyć.

Samonośny system zawieszenia komory NOVA RS

Oszary zastosowań komór NOVA RS:

 

  • Druk etykiet i nakładanie powleczeń
  • Wąska wstęga druku do 600 mm (23 cali)
  • Głównie farby UV, również farby wodne

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

System komór raklowych NOVA Compact do druku na wąskiej i średniej wstędze

Łatwy w obsłudze i elastyczny system komór raklowych do druku etykiet i opakowań giętkich. Czytaj więcej

Zespół pompowy EPZ dla wolnego od pulsacji zasilania w farbę.

Zespół pompy odśrodkowej z bieżącą kontrolą przepływu dla nieprzerwanego dozowania farby. Czytaj więcej