Najważniejsze cechy systemu komór raklowych CLASSIC

Mocna komora ze stali nierdzewnej
Drukowanie bez wycieków
Szybka wymiana rakli i uszczelnień

Wytrzymała i odporna na korozję konstrukcja komory

System komór raklowych CLASSIC to tak zwany "system dwukomorowy", składający się z komory wewnętrznej i zewnętrznej. System ten jest przeznaczony do stosowania w prostych aplikacjach druku fleksograficznego lub powlekania, które nie wymagają częstego czyszczenia.

Ponieważ zarówno komora wewnętrzna, jak i zewnętrzna są w całości wykonane ze stali nierdzewnej, są one odporne na działanie bardzo agresywnych płynów stosowanych w procesie drukowania i czyszczenia, w tym nawet kwasów i zasad.

 

 

konstrukcja podwójnej komory CLASSIC

100% szczelność drukowania

Symetryczny profil komory CLASSIC umożliwia drukowanie w obu kierunkach na tym samym zespole drukującym. Zewnętrzna komora służy jako taca zbierająca farbę, zapewniając, że farba nie wycieka na wstęgę lub ramę maszyny.

Solidna konstrukcja komory wraz ze sztywnym systemem zawieszenia jest odporna na trudne warunki druku, takie jak wysokie temperatury płynów i naprężenia mechaniczne.

 

szczelna konstrukcja komory CLASSIC

Szybka i prosta wymiana rakli

Wymiana ostrza w komorze jest prosta i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi ani mechaniki, takiej jak sprężone powietrze. System mocowania rakli jest podobny do naszego systemu mocowania rakli "Strip-Blade", w którym można stosować cienkie i niedrogie listwy raklowe.

Komorę można zamocować w pozycji serwisowej na prasie, dzięki czemu listwy raklowe i uszczelnienia końcowe są łatwo dostępne.

 

Komora CLASSIC w pozycji serwisowej

Odpowiednia dla szerokiego zakresu szerokości druku i rozmiarów aniloksów

System komór raklowych CLASSIC obejmuje szerokości robocze do 3000 mm (118 cali). Aby idealnie dopasować się do zakresu średnic wałków aniloksowych od 80 do 450 mm (od 3,1 cala do 17,7 cala), system jest dostępny w 8 różnych rozmiarach profili zapewniających idealne kąty pracy rakli.

Obszary zastosowań komór raklowych CLASSIC:

 

  • Proste, długonakładowe aplikacje druku fleksograficznego
  • średnia i szeroka wstęga
  • Farby rozpuszczalnikowe, wodno-rozcieńczalne i UV

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

NOVA XLS system komorowy ze stali nierdzewnej do druku średnio i szeroko wstęgowego

Przejrzysta konstrukcja zapewniająca wysoką precyzję zgarniania przy niskich kosztach eksploatacji. Zapomnijcie o nieszczelnościach, powitajcie wydajność! Czytaj więcej

Zespół pompy EPZ dla wolnego od pulsacji zasilania w farbę

Zespół pompy odśrodkowej z bieżąca kontrolą podawania dla nieprzerwanego dostarczania farby. Czytaj więcej