Najważniejsze cechy systemu obsługi farby EPQ 300

Niska pulsacja dla jednostajnego przepływ farby

Zintegrowana funkcja czyszczenia węży i komór raklowych

Łatwy w obsłudze

Oferuje niskie koszty operacyjne

Optymalny przepływ farby dzięki dedykowanym pompom zasilania i powrotu farby

System pomp farbowych EPQ 300 jest przeznaczony do niskopulsacyjnego przepływu farby między pojemnikami z farbą a systemem komór raklowych, co sprzyja stałym, znakomitym rezultatom drukowania w druku fleksograficznym.

Podobnie jak system zasilania w farbę EPQ 200, system EPQ 300 jest wyposażony w dwie pompy farbowe: Zastosowano dedykowaną pompę zasilania w farbę z tłumikiem pulsacji i zintegrowaną kontrolą przepływu, która zapewnia stały przepływ farby do komory. Dedykowana pompa powrotna farby zabiera farbę z komory z powrotem do pojemnika z farbą. Prędkość i natężenie przepływu pompy powrotnej zawsze podąża za pompą zasilającą, aby uniknąć nadciśnienia lub podciśnienia w komorze.

 

System zasilania farbą AkeBoose EPQ 300 z tłumikiem pulsacji i regulacją przepływu

Łatwe czyszczenie dzięki systemowi dwóch pojemników

Aby ułatwić czyszczenie komory i węży z farbą, do systemu EPQ 300 można podłączyć dwa pojemniki - jeden z farbą, a drugi z płynem czyszczącym. Gdy konieczna jest wymiana farby, proces jest tak prosty, jak poniżej:

  1. Zatrzymaj cyrkulację farby
  2. Usuń farbę z komory. Urządzenie EPQ 300 posiada funkcję odwrotnego przepływu dla pompy podającej farbę. Oznacza to, że zarówno pompa zasilająca, jak i pompa powrotna mogą być ustawione na pompowanie farby z komory z powrotem do pojemnika z farbą, dzięki czemu komora jest opróżniana znacznie szybciej.
  3. Wyczyść system obiegu farby i komorę. Wykonuje się to po prostu przez przesunięcie jednej dźwigni - wtedy pompa zasilająca przełącza się z farby na środek czyszczący, który jest następnie przepłukiwany przez cykl (a także pompowany z powrotem do pojemnika ze środkiem czyszczącym), redukując konieczność ręcznego czyszczenia do absolutnego minimum.
  4. Podczas procesu czyszczenia można umieścić pojemnik z nową farbą, dzięki czemu system jest gotowy do rozpoczęcia produkcji z nowym kolorem natychmiast po zakończeniu czyszczenia.

Wszystkie te aspekty pozwalają zaoszczędzić czas i pracę ręczną w procesie czyszczenia, dzięki czemu prasa może być bardziej wydajna.

EPQ 300 z podłączonymi obydwoma pojemnikami

Odpowiedni do farb rozpuszczalnikowych i wodno rozcieńczalnych

System zasilania w farbę EPQ 300 współpracuje ze wszystkimi typowymi rozpuszczalnikami fleksograficznymi i farbami wodno rozcieńczalnymi. W przypadku stosowania farb na bazie rozpuszczalnika, system jest zbudowany i certyfikowany zgodnie z przepisami ATEX.

Farby wodno rozcieńczalne
Farby rozpuszczalnikowe

Łatwa obsługa dzięki prostej konstrukcji

Dzięki zwartej obudowie systemu obsługi farby EPQ 300 z wszystkimi częściami pompy wewnątrz, łatwo jest zintegrować system z prasą.

Istnieją dwie opcje instalacji: Albo obudowa pompy jest montowana na ścianie przy drukarce, alternatywnie może być dostarczona z ramą ze stali nierdzewnej, tak aby można ją było umieścić na podłodze. Rama ze stali nierdzewnej jest wykonana w taki sposób, że umożliwia wygodne umieszczenie dwóch pojemników bezpośrednio pod obudową pompy.

Panel operatorski jest intuicyjny w obsłudze dzięki solidnym przyciskom i dźwigniom. Operator musi jedynie wybrać pomiędzy trybem zasilania lub ewakuacji oraz z którego pojemnika ma być pompowana ciecz

 

Panel sterowniczy EPQ 300

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

NOVA XLS system komorowy ze stali nierdzewnej do druku średnio i szeroko wstęgowego

Przejrzysta konstrukcja zapewniająca wysoką precyzję zgarniania przy niskich kosztach eksploatacji. Zapomnijcie o nieszczelnościach, powitajcie wydajność! Czytaj więcej

Jak wybrać najbardziej odpowiedni system zasilania farbą

W tym artykule dowiesz się o różnych typach pomp farbowych i ich przydatności do różnych zastosowań. Czytaj więcej